Fitness Gym Muscles Dumbbell  - TomCam / Pixabay
Bazény a sauny

Jak si zařídit domácí posilovnu v malém bytě?

Také jste podlehli výhodám cvičení v domácím prostředí? Po čase přestane kuchyňská židlička, sedací bobík nebo topení k cvičení vyhovovat a vy zatoužíte po vlastní domácí posilovně. Máte-li alespoň pár metrů čtverečních, realizaci skromné domácí posilovny nic nebrání. Dáme vám pár tipů, jak na zařízení domácí posilovny v malém bytě.

Cvičení doma je výhodné hned z několika důvodů. Nemusíte platit žádné vstupy, nejste omezování otevírací dobou, čekáním na uvolnění posilovacího trenažéru, kromě toho ušetříte čas, který byste museli trávit cestováním do fitness centra. Svou domácí posilovnu budete mít stále na očích, a to je ta nejlepší motivace!

Domácí posilovna – Stačí jen pár metrů

Nejideálnější je, když je domácí posilovna zařízena v samostatném pokoji s dobrým odvětráváním, který je situován mimo dění domácnosti, ovšem málokdo má takovou možnost.  V případě nedostatku volného prostoru si svou domácí posilovnu můžete zařídit i na pár metrech čtverečních. Jak na to? 

Výběr místa

Ve svém bytě najděte co nejklidnější místo, které je tak trochu stranou, mimo hlavně dění vaší domácnosti. Při cvičení budete chtít mít klid a soukromí. Na zvoleném místě by měl být dostatek světla, a také by se vám tam mělo dobře dýchat.

Přečtěte si:   Nebankovní finance jsou alternativa pro flexibilní řešení vašich finančních potřeb
Dumbbell Fit Weight Training  - furbymama / Pixabay
Jak si zařídit domácí posilovnu v malém bytě?

Vybavení domácí posilovny v malém bytě

Malý prostor samozřejmě není možné vybavit různými trenažéry, proto doporučujeme vybrat jeden posilovací stroj, který zastane kompletní procvičení. Takovým je například eliptický trenažér, jenž nahradí běžecký trenažér, rotoped i stepper a navíc je mnohem šetrnější k Vašim kloubům.

Svou malou posilovnu pak můžete doplnit podložkou na protahování, jógu či pilates. Rozhodně se vám neztratí ani drobné pomůcky:

  • švihadlo – Zastoupí aerobní pohyb na posilovacím stroji.
  • balanční míč – Vhodný pro posilování různých částí těla, rehabilitačnímu cvičení nebo jen pro denní protažení.
  • činky a závaží – Pokud vám nestačí posilování s váhou vlastního těla, využijte těchto pomůcek.
  • posilovací gumy – Mají mnoho způsobů využití pro rychlejší i pomalejší cvičení.

Ochrana podlahy

V případě nákupu posilovacího trenažéru nezapomeňte na ochranu podlahy. Speciální podložka zabrání odření či jinému poškození podlahové krytiny. Domácí cvičení chce silnou vůli a vytrvalost. Je třeba počítat s tím, že se výsledky nedostaví ihned. Svůj trénink si dobře naplánujte a své síly nepřepínejte, jedině tak dosáhnete svého cíle.

Máte v plánu realizaci domácí posilovny? 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *