kebab, food, turkish cuisine
Bazény a sauny

Nevíte, co k večeři? Vyzkoušejte 4 recepty, které dokáže připravit doslova každý

Večerní hodiny přicházejí a s nimi i nekonečná otázka: “Co si dnes dát k večeři?” Každý z nás se někdy ocitl v této situaci, kdy hlad přebíjí rozhodování a výsledkem je neustálé přemítání nad tím, co bychom si měli připravit k večeři. Proto jsme pro vás připravili hned 4 recepty, s nimiž ušetříte čas a zároveň si připravíte chutnou a zdravou večeři.

Kebab s domácím chlebem

Kebab je oblíbeným jídlem mnoha lidí, přičemž většina z nich si pro něj zajde do nejbližší prodejny s rychlým občerstvením. Připravit si ho však můžete i doma, a to během pár desítek minut. Potřebovat k tomu budete 500 g hovězího masa, 50 g fety, vejce, cibulku, česnek a koření. Stačí vše smíchat dohromady připevnit na špejli a upéct v troubě. Nakonec do pita chleba přidejte zelí s jogurtem a nařezaný kebab.

Čočková na kyselo

Čočka je skvělou a výživnou alternativou k masovým pokrmům. K její přípravě budete potřebovat červenou nebo zelenou čočku, cibuli, máslo, mouku a koření podle chuti. Vařte čočku s nakrájenou zeleninou a zahustěte ji jíškou. Nakonec můžete polévku doplnit ztraceným vejcem či kyselými okurkami – čočka na kyselo je navíc vhodná i pro vegetariány.

Přečtěte si:   Nebankovní finance jsou alternativa pro flexibilní řešení vašich finančních potřeb

Kyselá polévka

Kyselá polévka, známá také jako “židovská kyselá polévka” nebo “židovský ocet”, je chutným pokrmem s bohatou tradicí. K přípravě potřebujete hovězí maso, kořenovou zeleninu, cibuli, octovou šťávu, cukr, citronovou šťávu a koření. Maso vařte spolu s kořenovou zeleninou, přidejte cibuli a ochuťte octem, cukrem a citronovou šťávou. Polévku můžete podávat buď jako samotný chod, nebo předkrm.

Kulajda

Pokud hledáte recept s bramborami, vejcem a houbami, je kulajda skvělou volbou. Potřebovat budete brambory, houby, cibuli, vejce, smetanu, kopr, hladkou mouku a koření. Brambory uvařte ve vývaru spolu s nakrájenými houbami a cibulí. Přidejte smetanu a zahustěte směsí hladké mouky. Na závěr přidejte rozšlehaná vejce a nastrouhaný kopr. Během vaření můžete využít i produkty od značky Nature’s promise, které jsou nejen kvalitní, ale také BIO.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *