Abdomen Exercise Body Pilates  - GorilaCreativo / Pixabay
Zdraví a životní styl

Jak cvičit břicho efektivně

Rádi byste měli na břiše „pekáč buchet“, ale nevíte, jak cvičit břicho, abyste toho dosáhli? Tak čtěte dál, ploché a svalnaté břicho je snem mnoha žen a mužů a není tak náročné ho dosáhnout. Jen je třeba vše dělat správně a nevzdat se, když nevidíte výsledky za dva dny.

Základem je strava

Břicho můžete posilovat každý den, ale primárně je o správné stravě. Tím nechceme říct, abyste ho vůbec neposilovali, právě naopak, jen poukazujeme na to, že pouhým cvičením žádné buchty neupečete. Takže dbejte na správný jídelníček!

Jak cvičit břicho často?

Břicho je specifická část našeho těla, nepotřebuje tolik regenerace, takže ho můžete cvičit klidně každý den. Jen si dejte pozor, abyste se nepřetrénovali, pokud cvičíte komplexně, bohatě stačí dvakrát až třikrát do týdne. Břicho totiž posilujete i u ostatních partií.

Slimming Scales Health Lifestyle  - jarmoluk / Pixabay
Jak cvičit břicho efektivně

Dbejte na vysokou intenzitu

Když cvičíte břicho pálí vás? Výborně, děláte to dobře. Nejhorší variantou je cvičení břicha při nízké intenzitě, s takovou se k výsledkům nikdy nedostanete. Zařazujte raději cviky u kterých jsou břišní svaly aktivované (zatnuté) po co nejdelší dobu daného cviku.

Přečtěte si:  Vitamín D3 dokáže efektivně předcházet celé řadě onemocnění. Doplnit ho lze prostřednictvím potravin či doplňků stravy

Takových cviků je opravdu hodně a celá řada se jich dá také modifikovat. Jako příklad můžeme uvést zvedání nohou z podložky, o kterém jsme psali na stránce Jak cvičit doma 10x jinak. Abyste zvýšili intenzitu cviku, stačí, když nohy nebudete pokládat na zem, ale necháte je vždy mírně ve vzduchu.

Stejné je to i u sklapovaček. Když si lehnete na mírně šikmou lavici a při pokládání tělo zastavíte zhruba uprostřed cesty, uvidíte, že bude cvičení úplně o něčem jiném. To, že děláte tento cvik správně poznáte tak, že v místě, kde zastavujete a kmitáte znovu nahoru, budete mít břicho zpevněné na maximum.

Není třeba víc než 15 minut

Břicho není třeba cvičit hodinu, bohatě stačí 10-15 minut. Je to partie, u které jde hlavně o intenzitu, nemusíte nutně dobu cvičení natahovat. Proto může být řešením i cvičení u oblíbeného seriálu nebo filmu. Časem to možná zvládnete i o reklamě!

Příklady cviků

V tomto videu se můžete podívat na celou řadu cviků na břicho.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *