Gold Is Money Gold Bars Gold Shop  - hamiltonleen / Pixabay
Bazény a sauny

Víte, jaká je v současné době cena zlata?

Zlato je drahý kov, který již od pradávna slouží jako prostředek směny. Zlato a mince z něj ražené sloužily mnoho let jako platidlo po celém světě. Následně zlato nahradily bankovky. Jejich hodnota však byla garantována tzv. zlatým standardem, který byl uložen ve státních bankách. Dnes zlato slouží k výrobě šperků, elektroniky a především jako investiční nástroj. Pokud přemýšlíte, jak dobře uchovat své peníze, investiční zlato je skvělou volbou. Cena zlata neustále stoupá, díky tomu bude hodnota vaší investice dlouhodobě zachována. K nákupu investičního zlata vede mnoho lidí i současný monetární systém a nestabilita finančního trhu. Zlato je investicí, která nikdy neztratí svoji hodnotu.

Jak investiční zlato vypadá

Investiční zlato je obdobnou formou investice jako např. cenné papíry. Zakoupíte jej ve formě zlatých mincí či cihliček, jejichž cena se uvádí buď v trojských mincích (oz) nebo gramech (g). Jedna trojská unce představuje 31,103 g. Investiční zlato se prodává obvykle v následujících hmotnostech: 1g, 5g, 10g a v trojských uncích 1/4 oz, 1/2 oz, 1 oz. Vývoj ceny zlata byl v posledních letech velmi dramatický a aktuální cena se neustále mění. Chcete-li tedy dobře investovat, doporučujeme sledovat aktuální cenu zlata každý den. Aktuální cena zlata za gram činí 871.79 Kč.

Kde investiční zlato pořídit

Se zlatem se obchoduje na komoditních trzích. Cena fyzického zlata se odvíjí od okamžité ceny na komoditní burze nebo od stop ceny vyhlašované London Bullion Market Association. Jedná se o tzv. online cenu zlata. V obchodech je k této ceně připočtena navíc obchodní marže. Tato marže se může u jednotlivých obchodníků lišit.

Přečtěte si:  Jak si zařídit domácí posilovnu v malém bytě?

Obvykle však nepřesahuje 3 % burzovní ceny. V marži je zahrnuta doprava a náklady spojené s výrobou. Pokud chcete investovat do zlata výhodně, nakupujte investiční zlato online. Díky specializovaným webům, můžete sledovat aktuální vývoj ceny a rozhodnout se pro nákup zlata ve chvíli, kdy pro vás bude aktuální cena výhodná. Zlato – to je investice prověřená stoletími. Díky investičnímu zlatu budou vaše peníze v dobrých rukách.

zlato, zlaté slitky, zlaltá cihla
Víte, jaká je v současné době cena zlata?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *