Jídlo a nápoje

4 zajímavé tipy na rychlý a jednoduchý oběd. Potěšte členy své rodiny a zároveň ušetřete čas

Vařit rychle a jednoduše nemusí být vždy zrovna snadné, a to především v případě, že neznáte vhodné recepty. Pokud máte rádi například českou klasiku, je pravděpodobné, že vařením strávíte i několik hodin denně. S trochou šikovnosti si však lze vytvořit jídelníček na míru, s nímž ušetříte čas, ale často i peníze. Níže jsme si tedy pro vás připravili hned čtyři jednoduché recepty, které vás zaručeně překvapí svojí jednoduchostí.

1.      Slané a sladké palačinky

Nejrychlejší a zároveň nejjednodušší jsou nepochybně slané či sladké palačinky recept, které si můžete doma uvařit během pár minut. Samotné doladění pokrmu vám také nezabere moc času, přičemž zaleží na tom, jakou variantu si zvolíte. Fantazii se však meze nekladou, a proto se nebojte i trošku experimentovat.

2.      Rajská omáčka

Jedním z nejoblíbenějších tuzemských pokrmů je nepochybně rajská omáčka, kterou lze vytvořit hned v několika variantách. Pokud se rozhodnete do omáčky přidat maso, určitě počítejte s tím, že se vám příprava trochu protáhne. Jestliže si chcete vytvořit rychlý oběd, volte raději lehké těstoviny či houskový knedlík.

Přečtěte si:  Italské víno - klenot mezi víny, který si opravdu zamilujete

3.      Těstoviny s pestem

Velmi oblíbenou rychlovkou jsou zaručeně těstoviny s pestem, jejichž příprava trvá maximálně dvacet minut. Hotové pesto si lze pořídit přímo v obchodě – využít lze například i leták, kde jsou na většinu takových potravin často nabízeny nemalé slevy. Jediné, co tedy musíte udělat, je uvařit těstoviny a následně je na pánvi smíchat s pestem a je hotovo.

4.      Kuřecí řízek

Pokud hledáte rychlý a jednoduchý recept, je jím nepochybně kuřecí řízek, jehož obliba je u nás až nadprůměrná. Obalit ho a opéct vám zabere jen pár minut, přičemž jako přílohu lze zvolit brambory. Ty se navíc uvaří samy, takže nemusíte zbytečně postávat u plotny a můžete se raději věnovat něčemu příjemnějšímu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *