Rc   Off Road Buggy Rc Hobby  - Bicouli / Pixabay
Auto Moto Zábava a volný čas

RC modely – nejen klukovská vášeň

Modely na dálkové ovládání vzdáleně představují běžné hračky. Rozdíl je ale veliký a spočívá kupříkladu v tom, že RC modely mají oproti hračkám proporcionální ovládání. V praxi to představuje, že s takovýmto modelem můžete jet jak dopředu či dozadu, a také můžete ještě řídit jeho rychlost, ovlivnit úhel zatáčení a u dálkově ovládaných vrtulníků létat třeba bokem, nebo ve vzduchu třeba i zcela zastavit.

Některé druhy RC modelů na dálkové ovládání jde pořídit v řádu stokorun, ale částka těch skutečně kvalitních a výkonných, které mohou končit i na závodních setkáních, je o dost vyšší a bez problémů šplhá do tisíců. Za investované finance však získáte nejen kvalitu, ale zpravidla i více zábavy.

RC auta do terénu

RC auta se řadí již dlouhou dobu k oblíbeným modelům. Jsou v nich spalovací motory, které využívají buď benzín, nebo využívají nitro pohon. Běžné jsou i elektromotory. RC auta jsou k dostání v nejrůznějším provedení. Takže zatímco kupříkladu s modelem osobního vozu můžete dosahovat velkých rychlostí na rovném povrchu, s off-roadem si zase budete užívat jízdu v jakémkoliv i náročném prostředí.

Z možného poškození auta nemusíte mít obavy, neboť výrobci poskytují rozsáhlý sortiment náhradních dílů. Navíc jej můžete doplnit ale také kupříkladu výkonnějším motorem, obout mu jiné pneumatiky, zkrášlit jeho design nebo i obléct do novější karoserie.

Přečtěte si:  Jak jednoduše a rychle koupit elektronickou dálniční známku online
Rc Plane Flying Model Plane Hobby - ernie114 / Pixabay
RC modely – nejen klukovská vášeň

RC vrtulníky pro začátečníky i zkušené piloty

Stále větší oblibě se těší RC vrtulníky. Vyrábí se jak se spalovacími, tak elektromotory a dále se dělí dle počtu kanálů. Nejjednodušší na ovládání a vhodné pro amatéry jsou 3 kanálové modely vrtulníků. 4 kanálové bývají již vybavené servy a cyklikou, díky čemuž je zajištěn náklop listů a lze s nimi létat i bokem. 6 kanálové jsou vyspělé modely, mezi něž se řadí již i akrobatické vrtulníky.

Osmi kanálové RC vrtulníky se řadí již do řady profesionálních strojů. RC vrtulníky mohou být jednorotorové, náročnější na ovládání a vhodné proto pro zkušenější piloty, nebo 2-rotorové, které mají vyšší stabilitu a doporučují se zvláště pro začátečníky a mírně pokročilé.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *