Work Table Internet Office  - HUNGQUACH679PNG / Pixabay
Bazény a sauny

Pracujte produktivně a eliminujte 5 zvyků, které vás brzdí

Každý den má pouze 24 hodin a naše pracovní doba je značně omezená. Tak se z ní snažíme vyždímat co se dá. Držte se několika tipů a usnadněte si život. Projděte si s námi 5 nejběžnějších zvyků, kterým často podléháme a okrádáme se tak o drahocenný čas. Zvyšte svou produktivitu na maximum.

Nesnažte se vše vyřešit sami

Měli bychom se naučit rozeznat, kdy jsme opravdu produktivní. V případě, že ne, zastavit se, udělat si pauzu a poté požádat o nový pohled někoho z venčí. Řešení těžkých úkolů může být velmi stresující. To má negativní dopady na celkový úsudek a řešení problému.

Nesnažte se na vše kývnout „ano“

Jedna z nejtěžších věcí nejen v pracovních vztazích je umět říci „NE“. Souvisí to přímo s bodem 1. Pokud se snažíte vyhovět každému, nabíráte si na ramena zátěž, pod kterou se postupem času zcela jistě zhroutíte. To nesmíte dopustit. Umění říci „NE“ vám nejen může ušetřit spoustu času na dořešení jiných úkolů a získat čas na to, se trochu oklepat, ale také dáte najevo, že máte na určitě věci svůj vlastní názor a nejste pouze další ovečka ve stádu.

Nesnažte se stále čekat na pravý čas

Čas je relativní pojem a každý si ho může vykládat jinak. Neodkládejte neustále úkoly, které se jeví jako těžké a nečekejte, až na jejich řečení přijde ten pravý čas – nepřijde. Pravdou je, že žádný úkol pro vás nemůže být dost těžký, pokud si jej dokážete rozdělit na několik jednoduchých. Každé splnění tohoto jednoduchého úkolu vás pak posouvá velmi rychle kupředu.

Přečtěte si:  Kuchyňská pracovní deska je základem funkční kuchyně

Nedovolte, aby vás neustále něco vyrušovalo

Pravda je, že vás dokáže nějaká věc rozptylovat pouze když jí to dovolíte. Měli bychom si vytvořit takové pracovní místo, kde máme svůj klid. Místo, kde můžete být 100% soustředění. Každý se musíme nějakým způsobem v práci vypořádat s řadou věcí, kvůli kterým se soustředit nemůžeme. Zkuste pro začátek eliminovat ty základní jako jsou odepisování na SMS, pokud nejsou životně důležité a vypnutí všech rušivých elementů jako jsou sociální sítě, potažmo zvuky jejich upozornění. Zkuste si každý den v kalendáři zablokovat část dne jen pro sebe. Určete si specifický čas každý den, který nebudete mít žádné povinnosti. Tento čas pak užijte dle vašeho uvážení. K relaxaci anebo dořešení úkolů, které jste nestíhali.

Přestaňte neustále sledovat příchozí emaily

Pokud neustále kontrolujete svoji mail box schránku v telefonu kvůli tomu, abyste stihli neočekávanou zprávu a mohli ji tak co nejrychleji vyřešit, není to úplně nejlepší způsob, jak nakládat se svým časem. Je to hodně návykové. Pravděpodobně tím i začínáte svůj den, když se ráno probudíte a ležíte ještě v posteli. Potřebné maily jen označte jako nepřečtené, nebo důležité a užijte si ještě chvíli ranního volna, abyste si stačili utřídit myšlenky na celý den. Může se stát, že si přečtete ihned po probuzení negativní email a to vás zcela rozladí a rozhodí na zbytek dne. Poté nastává ten známý pocit, že se vám nic nedaří. Tímto tomu předejdete a budete se po celý den více soustředit.

Work Table Internet Office - HUNGQUACH679PNG / Pixabay
Pracujte produktivně a eliminujte 5 zvyků, které vás brzdí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *