fire, flames, red
Bydlení a domácnost

Požár může způsobit i malá chyba: 5 rad, jak jim efektivně předcházet

Požáry jsou jedním z největších rizik, které dokážou napáchat i nenávratné škody na vašem majetku. Ačkoliv může být původcem požáru i malá chyba, existuje několik jednoduchých opatření, které vám pomohou minimalizovat riziko jeho vzniku. Proto přinášíme 5 rad, jak efektivně předcházet požárům a vyhnout se častým chybám.

Instalace hlásiče CO2

Hlásiče CO2 jsou základním prvkem v boji proti požárům a únikům plynu, jež jim předchází. Pokud dojde k úniku plynu, existuje velká pravděpodobnost, že vše skončí jeho výbuchem. Plyn vás však může i otrávit a usmrtit. Právě proto je důležité do domácnosti instalovat detektory CO2, jež vás na jeho únik ihned upozorní.

Pravidelná údržba elektroinstalace

Jedním z nejčastějších zdrojů požárů je špatně fungující elektroinstalace. Proto je nutné ji pravidelně kontrolovat a provádět její údržbu. Pokud se vám zdá, že některý přístroj nefunguje správně, neváhejte ho vyměnit za nový.

LED žárovky

Tradiční žárovky jsou nejen neekologické, ale také mohou být zdrojem požárů. Proto se doporučuje nahradit je moderními LED žárovkami, jež nejen šetří energii, ale také jsou bezpečnější. Dostupné jsou i LED žárovky E14, které se hodí do menších svítidel.

Přečtěte si:  Kvalitní dětská hřiště nabídnou bezpečnost a prostor pro rozvoj fantazie. Jak tráví volný čas vaše děti?

Pravidelné testování hlásičů a detektorů

Aby bylo zajištěno správné fungování hlásičů CO2 a detektorů kouře, je nutné je pravidelně testovat. Tyto testy by měly být prováděny alespoň jednou za rok. Pokud hlásič nereaguje, ihned ho vyměňte za nový.

Bezpečné zacházení s ohněm

Posledním, ale ne méně důležitým opatřením, je bezpečné zacházení s ohněm. Nikdy by neměl být ponechán otevřený oheň zcela bez dozoru či v blízkosti hořlavých materiálů. Pro větší jistotu je dobré mít v domácnosti alespoň jeden hasící přístroj či jiné zařízení, s jehož pomocí můžete oheň rychle uhasit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *