tent, camp, night
Sport Zábava a volný čas

Nejlepší ochrana na textil i stany? Impregnace

Když chcete ochránit své auto, dřevěný plot nebo okna, použijete lak. S textilem toto ale logicky udělat nejde, protože tvrdá vrstva by textilii zlomila. Existuje však něco jiného. Stejně bytelná ochrana ve smyslu druhého pláště. Impregnace. Jemný film, jenž odrazí všechny nepříznivé vlivy.

Spolehlivá impregnace na textil

Tkaniny jsou velmi choulostivé materiály. Pokud máte zejména boty z textilií, jistě víte, jak je složité je čistit, a to nemusíte ani spadnout do bahna. Městský prach udělá své. Jaké zázraky však dokáže impregnace, která odráží všechny nečistoty, vytvoří ochrannou vrstvu na látce, takže prodlouží životnost výrobku. Není divu, že se začaly vyrábět i impregnace na textil, které rovněž umí odrážet nečistoty, dokonce umí být odolná proti vlhkosti. Impregnaci oceníte zejména u funkčního oblečení, které je více namáhané, protože se používá na sport, u něhož se potíte, leckdy se možná i tím bahnem brodíte. Aby oděvy vydržely pod náporem agresivního potu i špíny z terénu, je skvělá třeba impregnace na textil do pračky.

Přečtěte si:  Zdravý životní styl začíná pravidelným pohybem. Věnovat se můžete nejen běhu ale celé řadě aktivit

Pro běžnou údržbu vám stačí standardní impregnace, některé produkty využívají nanotechnologie. Některé impregnace mají navíc výživné složky, které dokonce oživují oblečení. Impregnace se hodí zejména na pro impregnaci sportovního a funkčního oblečení, softshell, TEX membrány typu gore či sympatex a další.

Jaká je dobrá impregnace na stany?

Nejen na oděvy lze uplatnit ochranu. Impregnace na stany je skvělá v tom, že ji můžete mít všude s sebou. Na místě jen nastříkáte na stan a ten je pak chráněn především před vlhkostí i deštěm. I zde lze využít skvělých nano vlastností některých speciálních ochranných sprejů. Už se nebudete bát, když bude pršet, že na vás bude kapat, protože látka stanu nebude tak odolná jako na začátku. Díky impregnaci tak prodloužíte životnost stanu a nebudete muset kupovat nový. Kde seženete skvělé impregnace? Například na webu Kremnaboty.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *