cup of coffee, laptop, office
Jídlo a nápoje

Kvalitní káva vám dodá energii: 6 rad, jak na její správný výběr

Káva patří mezi nejoblíbenější nápoje na světě, přičemž ji mnoho lidí konzumuje každý den. Správně zvolená káva však dokáže nejen povzbudit, ale také dodat energii a zlepšit náladu. Výběr kvalitní kávy bohužel není tak jednoduchý, jak by se mohlo zdát. Proto vám přinášíme hned 6 rad, jak na její správný výběr.

Zvolte si kávu podle své chuti

Každý má jinou představu o tom, jaká by měla být ideální káva. Někdo preferuje silnou a hořkou kávu, zatímco jiným chutná spíše jemná a sladká. Proto je důležité zvolit si kávu podle vaší chuti a představ.

Vyzkoušejte různé druhy kávy

Než se rozhodnete pro konkrétní druh kávy, vyzkoušejte různé druhy. Jako první je dobré zvolit například arabiku, robustu, nebo propojení obou druhů. Každý druh kávy má své charakteristické aroma a chuť, která nemusí sednout každému.

Vyberte si kvalitní kávu z pražírny

Pokud si chcete užít kávu v její plné kráse, vyberte si kvalitní zrnkovou kávu z pražírny. Opravdu kvalitní pražírna zrnkové kávy má nejen širší sortiment, ale také lepší kontrolu nad kvalitou kávy, jež nabízí.

Přečtěte si:  Několik tipů na to, co si uvařit o prázdninách

Zkontrolujte datum pražení kávy

Kvalitní káva by měla být čerstvě pražená. Před koupí si tedy vždy překontrolujte datum pražení kávy, kterou kupujete. Pokud je káva pražená před více než měsícem, měli byste počítat s horší chutí i kvalitou.

Preferujte celá zrna

Pokud si chcete kávu opravu užít, vybírejte namísto mleté kávy celá zrna. Mletá káva ztrácí svou čerstvost a aroma mnohem rychleji než celá zrna, díky čemuž pro vás bude její uchovávání mnohem snazší.

Kávu uchovávejte správně

Kávu uchovávejte v suchu a temnu, při teplotě okolo 20 °C. Nejlepší je uchovávat kávu v uzavřené nádobě, aby nebyla vystavena vzduchu a neztrácela své aroma.

Výběr kvalitní kávy může být zpočátku náročný, ale pokud si budete dávat pozor, určitě si najdete svou oblíbenou odrůdu. Pokud hledáte kvalitní kávu, doporučujeme se podívat na nabídku e-shopu Káva Monro, jež nabízí širokou škálu kvalitních káv z celého světa. Kromě toho se také specializují na ruční pražení kávy, což zaručuje její vysokou kvalitu a skvělou chuť.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *