Christmas Gift Vacation Season  - neelam279 / Pixabay
Obchod a prodej Společnost a rodina

Jak vybrat zajímavý dárek k narozeninám

Každý jsme si tu chvíli již mnohokrát zažili. Těšení se na otevření balíčku s překvapením, napětí, očekávání a někdy i radost v případě, že dotyčný koupil takový dárek k narozeninám, který se nám opravdu zalíbil. Kupování dárků na narozeniny je věčný problém, který trápí mnohé z nás. Co by si dotyčný přál? Co koupit, aby dáreček neskončil zahrabaný hluboko ve skříni a tedy navěky ztracený? Co koupit, aby to nebyly zbytečně vyhozené peníze?

Prožíváme to všichni, vymýšlíme vhodné narozeninové dárky a až příliš často to skončí tak, že se oslavence zeptáme, co by si přál. Kam se ale ztratilo překvapení? Kde můžeme hledat netrpělivé očekávání a napětí před otevřením dárku?

Už v dávném starověku to lidé věděli

Aristoteles řekl, že se máme k přátelům chovat tak, jak bychom si přáli, aby se oni chovali k nám. Tento velký filosof měl samozřejmě pravdu. Nikdo z nás by si nepřál dostat nějakou bezcennou hloupost, kterou v nejlepším případě zahrabe hluboko do skříně. Když přemýšlíme, co druhému darovat, měli bychom se zamyslet nad tím, co by mu asi udělalo radost. Neměli bychom se až příliš zaobírat tím, kolik peněz zrovna máme k dispozici a vymýšlet dárek k narozeninám, který by nás moc nestál.

Pokud chceme druhému skutečně udělat radost, měli bychom se zamyslet nad jeho osobou. Je to člověk, kterému udělá radost velká krabice čokolády, oblečení, kniha, hry, nebo je to člověk, který rád objevuje a zkouší nové věci a líbil by se mu spíše adrenalinový dárek, dovolená či masáže?

Přečtěte si:  Hledáte povzbuzení a novou energii? Dopřejte si šálek kvalitní čerstvé kávy

Vybrat ten správný dárek k narozeninám je složitá věc

Dnešní doba je plná možností, na obchodních pultech se nabízí až příliš mnoho věcí a to pravděpodobně ztěžuje výběr. Lidé se naučili dělat věci co nejjednodušeji je to možné a málokdo se zamyslí nad tím, co by bylo vhodné jako dárek na narozeniny. Je mnohem jednodušší koupit první kýč, na který v obchodě narazíme než hloubat nad tím, co druhému darovat. Obklopuje nás spousta věcí a my se odnaučili rozlišovat to podstatné a vhodné od hloupostí.

Kdo z nás má opravdu vše, co by si přál

Mnohem snazší je nakupovat dárky lidem, kteří nemají vše, co by si přáli. Někteří sní o novém spotřebiči do kuchyně, o nejnovější vůni od Hugo Bosse či o olejové masáži pro dva. Není nic jednoduššího, než jim jejich přání splnit. Problémem jsou ale lidé, kteří mají vše, nebo nevědí, co by si přáli či co by je bavilo. Jak vybrat vhodný dárek pro člověka, který sám neví kým je? Jaký dárek k narozeninám koupit v případě, že oslavenec si umane, že nic nechce? Je přece hloupé přijít na narozeninovou oslavu a nemít žádný dárek. Je ale docela dobře možné, že se daný člověk jen chce vyhnout právě nechtěným a hloupým dárkům, které by stejně vyhodil.

Christmas Present Christmas - Ray_Shrewsberry / Pixabay
Jak vybrat zajímavý dárek k narozeninám

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *