Oven Polenta Dessert Egg Dish  - TheUjulala / Pixabay
Bydlení a domácnost Jídlo a nápoje

K čemu můžeme v kuchyni využít zapékací mísy

Příprava jednoduchých letních obědů, delikátních dezertů i slaných koláčů. Spektrum využití zapékacích misek je velmi široké, a pokud vás pečení baví, rozhodně si nějakou pořiďte. Až přijdete této úpravě pokrmů na chuť, uvidíte, že zapékací mísy různých tvarů a provedení budou plnit vaši linku tempem přímo nevídaným.

Zapékací misky – matky rychlých večeří

Zapékací mísy všech základních tvarů a provedení často najdeme v domácnostech vytížených lidí, studentů nebo mladých párů. Připravit pokrm v zapékací míse je totiž velmi rychlé, jednoduché a výsledek je až překvapivě chutný. Zapékaný pokrm si uvnitř uchová šťavnatost a vláčnost, přitom na povrchu rozehraje vaše chuťové pohárky křupavá kůrka s intenzivní chutí a vůní.

Zapékání je přitom nejen jednoduché, ale i rychlé. Suroviny prostě naskládáte do misky, strčíte do trouby a za chvíli se můžete ládovat.

Porcelánové zapékací mísy

Zapékací mísy najdete na našem trhu velmi často z porcelánu. Porcelánové zapékací misky se hodí k pečení, zapékání i servírování a navíc vypadají velmi hezky. Bývají vyrobeny ze silnostěnného porcelánu, který je odolný vůči mrazu i teplotám až do 240 stupňů. Díky tomu se používání v troubě nebo pod grilem nemusíte bát. Porcelán to vydrží.

Přečtěte si:  Tipy pro pěkné stolování

Porcelánové zapékací mísy navíc můžete používat i v mikrovlnné troubě a vkládat je i do mrazničky. Pochopitelně jsou vhodné i pro mytí v myčce. Drhnout u moderních porcelánových misek nic nemusíte. Prakticky totožné vlastnosti pak mají i keramické zapékací mísy.

Zapékací misky všech tvarů

Na trhu najdete desítky různých zapékacích misek. Od oválných přes hranaté, od malých po velké, od univerzálních po speciální třeba na na creme brulée. Stačí jen vybírat a dokupovat…

Skleněné zapékací mísy

Vedle porcelánové klasiky jsou na trhu dostání i zapékací mísy ze skla. Skleněné zapékací mísy také nejsou špatné, ale pro běžné použití doporučujeme spíše porcelán nebo keramiku, které jsou mimo jiné mnohem hezčí na pohled a servírování přímo z nich vypadá velmi hezky.

Mísa, pečení, zelenina
K čemu můžeme v kuchyni využít zapékací mísy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *