Eye Human Eye Anatomy  - uroburos / Pixabay
Obchod a prodej Zdraví a životní styl

Víme, jak vybrat kontaktní čočky

Jak se říká, moderní doba si žádá velmi moderní řešení!  Očních vad toto řešení již dávno nepředstavují brýle! Kdo chce mít velmi pohodlný život, vybere si nějaké kontaktní čočky. Ty jsou z pohledu nošení naprosto pohodlnou a prakticky bezstarostnou záležitostí! Jediným úskalím může prakticky pouze výběr kontaktních čoček.

Vybíráme si kontaktní čočky

Pojďme si tedy říct základní pravidla při samotném vybírání ideálních kontaktních čoček! Před samotným výběrem musí být stoprocentně odborné vyšetření, které provádí buď příslušný oční lékař anebo specializovaný kontaktolog! Po poradě s ním a vyzkoušení některých typů čoček je třeba se rozhodnout! Z pohledu typů čoček může člověk volit kontaktní čočky měkké anebo kontaktní čočky tvrdé. Záleží hlavně na tom, jak se tento člověk v konkrétních kontaktních čočkách vůbec cítí! Tvrdé kontaktní čočky určitě nemusí každému sedět, nicméně jejich výhoda spočívá v tom, že nepropustí směrem do oka tolik škodlivých látek a jsou schopny vydržet hodně dlouho! U měkkých kontaktních čoček se to samé říci nedá!

Přečtěte si:  Průvodce světem elektronických cigaret

Ideální materiál na kontaktní čočky

Z pohledu materiálu se většinou volí hydrogel anebo silikonhydrogel, takže by neměl nastat žádný problém. Tyto materiály jsou v současnosti doslova špičkou. Měkké kontaktní čočky jsou schopny bohužel na mnohé nepříznivé podněty reagovat mnohem méně. V oku jsou bezproblémové, nicméně jejich životnost je nižší!

Životnost kontaktních čoček

Vůbec právě samotná životnost kontaktních čoček je velmi diskutovaným tématem, a to jak pro čiré, tak i pro barevné čočky. Vybírat si mohou zákazníci jak z kontaktních čoček jednorázových, které prostě vydrží pouze jeden jediný den, tak z kontaktních čoček, jež člověk může nosit klidně i tři měsíce anebo rok. Existují dokonce i takové kontaktní čočky, které není třeba na noc vyndávat z očí, což už je poměrně velký luxus!

Woman Chart Eye Test Vision Sight - mohamed_hassan / Pixabay
Víme, jak vybrat kontaktní čočky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *