Money Cash Finance Business  - Byszek / Pixabay
Ekonomika a finance

5 důležitých aspektů při volbě výhodné nebankovní půjčky

Potřebujete získat co nejvýhodněji a pokud možno co nejrychleji finanční prostředky? Pokud ano, určitě se vyplatí vybrat spolehlivý úvěr, který dokáže peníze nabídnout. Bankovní domy většinou vyžadují ze strany žadatele vysokou bonitu a další mnohá potvrzení. Naopak u nebankovních poskytovatelů si přijde na půjčku skoro každý. Ne vždy ale musí být výhodná. I proto se vyplatí brát v potaz hned několik velmi důležitých aspektů. O která důležitá fakta se jedná?

Výše RPSN a poplatků

U jakékoli nebankovní rychlé půjčky byste měli v první řadě sledovat RPSN. Jedná se o roční procentuální sazbu nákladů. Představuje celkovou míru úročení, a tím pádem také výhodnosti, nebo naopak nevýhodnosti úvěru. Mnohé půjčky RPSN neuvádějí, jelikož třeba u úvěrů pod 5 000 korun to není nezbytné. Setkat se ale můžete i s tím, že se na úvěr úroky nevztahují a klient platí fixní sazbu stanovených poplatků.

Maximální výše úvěru a splatnost

Hned na počátku byste se měli informovat na celkovou výši úvěru. Většina nebankovních půjček nabízí částky v celkové výši pohybující se do 50 000 korun. Najít se dá ale i několik výjimek typu Home Credit anebo jiných společností. Splatnost byste si měli stanovit v kooperaci s poskytovatelem úvěru, který nabídne určité rozmezí pro splácení konkrétní výhodné půjčky online.

Přečtěte si:  Co dělat, když potřebujete peníze? Vyřeší to půjčky ihned

Rychlost poskytnutí

Mezi další aspekty se řadí pochopitelně i rychlost poskytování půjčky. Jestliže potřebujete mít peníze co možná nejrychleji, rozhodně se vyplatí vsadit na online úvěry, které jsou odsouhlaseny fakticky přesním způsobem.

Záruky, které musíte splňovat

Každý poskytovatel si bonitu svého klienta zjišťuje ještě před tím, než dojde k podpisu úvěrové smlouvy. Nebankovní společnosti často hovoří o nulových zárukách, nicméně mohou vyžadovat potvrzení o výši příjmů, prověřovat registr dlužníků anebo zástavu nemovitosti a podobně.

Pohodlí nade vše…

Potřebujete opravdu rychlé uzavření půjčky? Pokud ano, vyberte si online půjčky. Stačí pouze sednout k počítači připojenému k internetu a zažádat o úvěr. To samé přitom můžete učinit i z chytrého telefonu nebo tabletu.

Money Cash Euro Business Finance  - VisionPics / Pixabay
5 důležitých aspektů při volbě výhodné nebankovní půjčky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *