Hexagon Blockchain Man Silhouette  - geralt / Pixabay
Bazény a sauny

Víte, jak si vybrat spolehlivou účetní firmu?

Jako podnikatelé máte ze zákona povinnost odvádět daně. V případě, že si účetnictví nevedete zcela sami, zbývají vám 2 možnosti. Buď zaměstnáte vlastního účetního, nebo záležitost týkající se daní přenecháte na externí firmě. Při výběru externího účetního je ale třeba postupovat opatrně a zvolit firmu, na kterou bude spolehnutí.

Disponuje znalostí právních norem

Zpracování účetnictví či třeba optimalizace daní je záležitostmi, které vám při špatném postupu mohou způsobit celou řadu problémů, a to včetně sankcí ze strany finančního úřadu. Externí účetní firma tak musí pracovat v souladu s platnými právními předpisy. To samozřejmě při prvním kontaktu nepoznáte. Je proto dobré se o účetním, kterého si najmete, vyhledat nějaké reference. Ideálně musí mít také dlouholeté zkušenosti. V tomto směru vyniká třeba firma Triarios – účetnictví Praha 5, která má za sebou už více než 20 let praxe.

Je diskrétní

Každý účetní musí být zcela diskrétní. Informace o tom, jak si stojíte v rámci podnikatelské činnosti, nesmí nikomu jinému sdělovat.

Preferuje individuální přístup

Pokud je vaše firma spíše menší, postačí vám jeden účetní. Ten by se však měl věnovat jen a pouze vám, pokud je to možné. U externího pracovníka, který má větší množství zakázek, je větší předpoklad, že ve vašem účetnictví a daních udělá chyby, což vás může snadno dostat do potíží s finančním úřadem.

Přečtěte si:  Zastřešení bazénů šetří peníze a vypadá dobře

Nabízí přiměřenou cenu

Velkou roli hraje samozřejmě cena za služby. Obecně platí, že by neměla být při výběru na prvním místě. Příliš nízká cena může značit malou odbornou zkušenost a praxi, ale také například omezené služby.

Poskytuje komplexní služby

Kvalitní účetní vám nabídne komplexní služby. Tedy třeba i zajištění auditu, zpracování výstupů v několika světových jazycích, komunikuje za vás s úřady. I v tomto směru lze doporučit zmíněnou společnost Triarios, která působí také jako daňový poradce na Praze 5. Větším firmám běžně zajišťuje auditorské služby.

Business Calculation Finance Audit - mohamed_hassan / Pixabay
mohamed_hassan / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *