white and black American pit bull terrier at daytime
Chovatelství a zvířata

Jak na výcvik psa?

Kdo někdy měl nebo má pejska, musí uznat, že se skutečně jedná o věrného kamaráda, který je připraven setrvat po jeho boku v dobrém i ve zlém. Vezměte si, jaké pouto je mezi psy a lidmi bez domova. Psovi je úplně jedno, jestli žijete pod mostem, nebo v luxusní vile s vodotryskem, hlavně, že je se svým pánem.

Každého psa nezávisle na jeho rase je ale třeba vycvičit. Základní povely by si měli osvojit i ti nejmenší pejskové, kterým má člověk tendenci ledacos odpustit. To se mu však může pěkně vymstít. Necvičený pejsek nejenže neposlouchá, ale dříve či později si on vycvičí svého páníčka. Jak by takový výcvik měl vypadat?

Rádi byste perfektně vycvičeného psa?

Pokud toužíte po perfektně vycvičeném psovi, odkážeme vás na profesionály specializující se na výcvik psa. Počítejte ovšem s tím, že na cvičiště budete muset pravidelně dojíždět. Odměnou vám za to bude pejsek, který v dohledné době bude poslouchat na slovo. Profesionální výcvik je v každém případě nezbytný pro psy, kteří by mohli ohrožovat veřejnost.

Základní povely zvládnete sami

Menší a střední plemena se můžete pokusit vycvičit sami, respektive je naučit základní povely, jako jsou sedni, lehni, dej pac a přiběhnut na zavolání. Na internetu najdete spoustu instruktážních videí, z nichž vám bude jasné, jak na to.

Přečtěte si:  Jak by měla vypadat péče o kočičí srst?

Kdy s výcvikem začít?

Záleží na rase, obecně se dá říci, že na výcvik jsou zralá zhruba ve dvou měsících věku. Na štěně zpočátku nejděte zhurta, spíše si s ním zpočátku hrajte. A když se mu nějaký povel povede, nezapomeňte ho odměnit. Pamlsky na výcvik jsou při výuce velmi důležité, pejska totiž motivují. Důležité však je, čím ho odměňujete. Pamlsek pejskovi nesmí ublížit, proto zapomeňte na ty, kterými byste odměnili sebe. Svozu pozornost proto zaměřte na nutričně vyvážené pamlsky.

Chutné a zdravé pamlsky

Zdravý pamlsek pro psa je plný masa s minimem umělých přísad. Vhodné jsou třeba pamlsky sušené mrazem s maximem výživných látek, jako má BARF strava (k sehnání jsou například na e-shopu LyoPro). Takové chutné pamlsky nejenže udrží pejskovu pozornost, ale také ho nadopují výživnými látkami.

Jak na výcvik psa?
Jak na výcvik psa?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *