cat, nature, pet
Chovatelství a zvířata

Jak by měla vypadat péče o kočičí srst?

Že péči o srst kočka zvládne sama? Tak tomu není! I když si jí jazýčkem dokáže vyčistit velmi bravurně.

Kočky jsou nesmírně přítulná zvířátka. Jen to jejich vrnění náramně uklidňuje. Kočka svému majiteli dokáže prý snížit hladinu stresu o třicet procent! A něco na tom bude. Schválně si zkuste, když vám tečou nervy, pochovat kočku. Bude téměř po problémech. Proto si je také pořizujeme, nebo ne? Abychom se s nimi, když není po ruce nikdo jiný, mohli pomazlit.

Kočka jako antistres

Zdaleka však nejde jen o mazlení. Každé zvířátko vyžaduje patřičnou péči. Kanárci, želvy, rybičky, psi a samozřejmě i kočky. A tato péče nemusí být zrovna levná. Konkrétně péče o kočky zdaleka není jen o jejich krmení, byť kvalitní a vyvážená strava je naprostým základem.

Očkování, odčervování a koupání

Pravidelná péče o kočky zahrnuje nejenom jejich pravidelné očkování, odčervování, nýbrž rovněž péči o jejich zuby, uši a srst. Upozorňujeme však, že koupání koček se z jejich strany ne vždy setkává s příznivou odezvou. Je to ovšem individuální. Zatímco některé kočky vodu milují, jiné ji moc nemusí. A jsou připraveny dát to majiteli pěkně najevo. Proto bude třeba se obrnit notnou dávkou trpělivosti. A používat k tomu kvalitní určenou kosmetiku pro kočky (doporučujeme tu z e-shopu SkinPET).

Přečtěte si:  Hledáte kvalitní krmivo pro svoji kočku? Vyberte si ze široké nabídky krmiva od 4PES.CZ

Kosmetika pro kočky

Kvalitní šampon pro kočky srst nejenže perfektně vyčistí, zbaví ho zápachu, ale také je nápomocný při různých kožních onemocnění. Pokud se vaše kočička často drbe a jste si jistí, že za tím nejsou blešky, použijte k očistě její srsti SKINPET CHLORHEX SHAMPOO. Na vážnější nemoci koček si ale nechte předepsat cílené veterinární přípravky. Podráždění kůže, záněty či alergie tlumí například SKINPET CHLORHEX GEL 2%. Hojení ran urychluje SKINPET SUPER SPRAY. Nasazení každého přípravku ale konzultujte s veterinářem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *