Black Cable Cables Connect  - jeanvdmeulen / Pixabay
Krása a móda Obchod a prodej

Jak vypadá ideální kulma na vlasy

Kulma na vlasy nemá jen jedinou velikost. A to je dobře, protože díky tomu můžeme se správnou kulmou vytvořit mnohem více. Velikostí je myšlen průměr kulmovací hlavy. Tedy té části kulmy na vlasy kam se jednotlivé prameny vlasů namotávají. Průměr kulmy na vlasy určuje velikost výsledných loken. Čím menší průměr kulmy, tím dojde ke většímu zvlnění. S nejmenší kulmou uděláte lokny jako prstýnky. Naopak čím větší průměr, tím budou vlasy zvlněné méně. Tedy s větším rozestupem. Dosáhnete s ní krásných volných vln. Menší kulma udělá kadeře pevnější. Máte rády oba druhy? Pak zvolte kulmu, která má buď vyměnitelné nástavce, nebo která má hlaveň zúženou, takže na jedné straně můžete kulmovat velké lokny a na druhé malé lokýnky.

Porovnejte nastavení kulem

Nastavení kulmy na vlasy se může, od výrobce k výrobci, víceméně lišit. Některé kulmy mají například jen jeden teplotní stupeň, zatímco jiné jich mají několik. Různá teplota je přitom třeba pro různé druhy vlasů. Pomocí vyšší teploty se vlasy kroutí snadněji, ale nízká teplota je pro vlasy zdravější a vhodná pro jemné nebo snadno kulmovatelné vlasy. Lepší je tedy kulma na vlasy s nastavitelnou teplotou, tak abyste si mohly nastavit teplotu podle potřeby svých vlasů.

Přečtěte si:  Netradiční zážitky, které jistě potěší

Materiál a konstrukce kulmy na vlasy

Mnoho kulem je dnes keramických. Pro vlasy je to jeden z lepších materiálů. Keramická kulma na vlasy se může zahřát na vyšší teplotu a rovnoměrně ho předávat dál. To znamená, že jsou vaše vlasy během kulmování méně zatížené a zároveň se lépe natáčejí. Díky svým kvalitám, jsou keramické kulmy dražší než tradiční kovové kulmy, ale tato investice se rozhodně vyplatí. Důležitým faktorem je také délka kabelu. Lepší je delší kabel, protože si můžete být jisté, že dosáhne tam, kam budete potřebovat. Některé kulmy mají otočný kabel, aby se s kulmou dalo lépe pracovat.

Náš tip

Při úpravě vlasů kulmou používejte ochranné přípravky proti teplu. Bývají ve formě spreje, krému nebo séra. Záleží na vás, která aplikace vám vyhovuje. Pomohou ochránit vaše vlasy, které vám to vrátí leskem a krásou. Aby účes déle vydržel, použijte pěnové tužidlo, které rovnoměrně vpravíte do vlasů ještě před stylingem. Hotové vlny prohrábněte prsty a celý účes přestříkejte lakem na vlasy.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *