Obsah článku
Zanevřeli jste na linoleum nebo vás snad přestaly bavit klasické koberce? Dáváte přednost přírodním materiálům, které působí hřejivým dojmem? Tak to zajisté uvažujete nad tím, jaké výhody a nevýhody s sebou nese fenomén s názvem plovoucí podlaha. Nazývat plovoucí podlahu fenoménem je naprosto opodstatněné, v posledních letech totiž tato podlahová krytina zažívá naprostý boom.
Plovoucí podlahy najdete v obývacích pokojích, ložnicích, předsíních a výjimkou není ani její položení například v kuchyni. Každá podlahová krytina má však svá pro a proti a těm se budeme věnovat na následujících řádcích.
Výhody plovoucí podlahy
Jak již bylo výše uvedeno, plovoucí podlaha často imituje nejrůznější druhy dřeva. Ať se jedná o klasický dub, či buk nebo exotičtější dřeviny – fantazii a hlavně citu pro estetiku se meze nekladou. Mezi další výhodu plovoucí podlahy patří její snadná pokládka, kterou zvládne i méně zručný domácí kutil.
Položení plovoucí podlahy vám nezabere více, než jeden den. Pokud chcete, aby byl výsledek opravdu precizní, a s pokládáním podlahových krytin nemáte sebemenší zkušenosti, přenechte tento proces raději odborníkům. Další nezanedbatelnou výhodou plovoucích podlah je jejich cenová dostupnost a možnost podlahového vytápění.
Nevýhody plovoucích podlah
Plovoucí podlahy nejsou příliš odolné vůči poškrábání nebo zátěži. Pokud jste vášnivým milovníkem hry na klavír, věřte, že podlaha takovou zátěž nemusí vydržet a časem vás s touto skutečností velmi ráda seznámí. Plovoucí podlahy se také nehodí do místností s vysokou vlhkostí vzduchu. Nevýhodou může být také poměrně nízká izolace od hluku, což může nepříjemně obtěžovat zejména vaše sousedy o patro níže. Podlaha také špatně nese prudké kolísání teplot.
Pokud vás tyto nevýhody od položení plovoucí podlahy neodradily, vězte, že tento stylový doplněk bude váš interiér zdobit po mnoho dlouhých let.