Saw Fire Fighters Chainsaw Trees  - maja7777 / Pixabay
Bydlení a domácnost Obchod a prodej

Nejen ruční elektrická řetězová pila

Chataři, chalupáři i zahrádkáři čas od času určitě ocení kvalitní pilu, níž mohou řezat a krájet, kdykoli a jakkoli se jim zamane. Nicméně výběr vhodné pily je podřízen jejím technickým specifikacím, jako je hmotnost a délka lišty, také je potřeba vzít v úvahu její hlučnost a třeba i způsob napájení.

Podle napájení rozlišujeme dva základní typy a sice motorové pily benzinové a elektrické. Benzinové, jak název napovídá, potřebují ke svému pohonu benzin, elektrické pily jsou vhodným řešením tam, kde je k dispozici elektřina.

Poradíme, jak vybrat tu pravou

Zatímco řetězové motorové pily s benzinovým pohonem jsou vhodné i v místech vzdálenějších civilizaci, elektrické řetězové pily jsou výhodné svou nízkou hlučností, můžete s nimi tedy řezat i na zahradě svého domu, aniž byste riskovali zbytečné sousedské spory. Takovéto pily jsou dostatečně výkonné a nevyžadují přílišnou údržbu řetězu. Výhodou elektrické pily je bezpochyby fakt, že nemusíte míchat olej a benzín, stejně tak se nemusíte zajímat o možné problémy se sytičem nebo palivovým filtrem.

Přečtěte si:  Ženy a kabelky – označení, jež patří neoddělitelně k sobě

Použití elektrické pily je také snadné, musíte akorát nalít olej, kterým promažete řetěz, zapojíte ji do elektriky a řežete. Nespornou výhodou jsou také snížené provozní náklady.

Vybírat můžete z několika velkých, významných výrobců

Širokou nabídku poskytuje firma Bosch, produkující vysoce kvalitní výrobky, k nimž poskytuje náležitý servis. Jinou značkou je potom NAREX, jenž na trhu figuruje více než osmdesát let.

Nová elektrická řetězová pila může být i vaše. Stačí neváhat a ohlédnout se po kamenných a elektronických obchodech, jedním takovým e-shopem nabízejícím kvalitní výrobky za rozumné ceny je i levneelektro.cz. Krom široké nabídky zde také najdete recenze výrobků od spokojených zákazníků a spoustu jiných, doplňkových služeb, včetně možnosti prodloužené záruky.

pila, motorová, dřevo, strom
Nejen ruční elektrická řetězová pila

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *