Plumber Bathroom Fix Working Man  - mohamed_hassan / Pixabay
Bydlení a domácnost

Ledacos můžete vyřešit i bez asistence instalatéra

V současné době je poptávka po řemeslnících hodně velká, nicméně nabídka zase tak široká není. Proto musí lidé čekat i týdny, než se jim podaří někoho kloudného sehnat. A to platí i pro instalatéry.

Některé technicky náročné práce nemáte šanci zvládnout, avšak existují i drobnější úkony, které vyloženě nepotřebují profesionální řešení. Pomoct si s nimi tudíž dokážete klidně sami.

Na co normální člověk nestačí

Je jasné, že cokoliv, co má společného přímo s kanalizací, by neměl laik vůbec dělat. Jednak už jen dostat se do kanálu není žádná legrace, jednak co byste tam chtěli provádět?

Jde o poměrně nepřehledné a často také potenciálně nebezpečné místo. Vědí to i profesionálové. A proto předtím, než se vůbec vydají cokoliv řešit, vše si důkladně prohlédnou z bezpečné vzdálenosti.

K tomuto účelu se už nějaký ten pátek používají moderní kamerové systémy. Ty nemají klasickou podobu. Obvykle jsou součástí delšího ovladatelného kabelu, díky kterému se mohou dostat prakticky kamkoliv. Třeba i do jinak neprostupných míst.

Přečtěte si:  Péče o masivní nábytek z borovice

Domácí práce i pro laika

Čištění kanalizace, případně dokonce její oprava, skutečně není nic, co by příslušelo amatérům, byť poučeným. Existují však i práce pro instalatéry, které by měl zvládnout každý svéprávný dospělý jedince. Dobrým příkladem je třeba ucpaný záchod.

Tato nepříjemnost se sem tam může stát. Pro takové případy je dobré mít už preventivně k dispozici vhodný drát, kterým stačí usazeniny trochu popostrčit a vše by se mělo vrátit docela rychle do původního stavu. Otrlejší jedinci, je-li špunt dostatečně blízko, se nemusí stydět použít ani ruku.

Stejně rychle a bez zbytečných cavyků lze provést i čištění odpadu. Tentokrát si ovšem pouze s drátem nevystačíte. Obvykle je potřeba nasadit chemii v době hydroxidu sodného. Ten nasypte v odpovídajícím množství do odtoku, nechte chvíli působit a následně zalejte horkou vodou. A je po problému.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *