Resort Beach Swimming Pool Garden  - Carrysphotoworld / Pixabay
Cestování a dovolená

Exotické Thajsko jako ideální místo pro vaši dovolenou

Synonymem pro exotickou dovolenou je i dovolená v Thajsku, státě jihovýchodní Asie, v posledních letech velice oblíbená i pro české turisty a to i přes to, že v roce 2004 v období vánočních svátků zasáhlo zemi ničivé tsunami, které nejen že zničilo populární letovisko Phuket (nyní již obnoveno), ale především došlo k velkým ztrátám na životech. Thajsko je prostě nádherným rájem na zemi, svoji kulturou, gastronomií i památkami a především dokonalou přírodou je lákavé pro turisty z celého světa.

Něco málo z historie i současnosti

Thajsko je poměrně novodobým názvem státu, užívaného trvale od poloviny minulého století. Předtím bylo Thajské království, jak zní dnes oficiální a celý název, známo jako Siam (odtud i siamská dvojčata). Dnešní stát je tedy konstituční monarchií, v čele stojí král, obdobný systém jako ve Velké Británii, zde však má král větší vliv na dění celého systému.

Tam, kde je sen skutečností

Turisticky zajímavější jsou však informace o známých i méně známých destinací, kam ročně míří velké množství turistů z celého světa, Evropy a České republiky taktéž. Thajsko je obecně země plná úsměvů, lidé jsou tu vstřícní, pozitivně naladění a rozdávají radost všude kolem sebe. Pokud je vaším snem prožít krátký čas právě v této oblasti populární jihovýchodní Asie, pak je nutno předem zvážit, co od vlastní dovolené čekáte. K vidění jsou nejen pozoruhodné památky, ale i národní parky s naprosto senzační přírodou v každém coulu. Jestliže je ale vaším cílem odpočinek na pohádkově bílých plážích, pak se soustřeďte více na destinace u moře.

Thailand Temple Tourist Person - Hassas_Arts / Pixabay
Hassas_Arts / Pixabay

Phuket

Nejznámější a turisticky nejnavštěvovanější je přímořská destinace Phuket, která nabízí to nejlepší, co si můžete přát. Nádhernou romantiku, mísící se s fantastickými snovými představami – azurově modré moře, bílý písek je to, co je pro Phuket typické. Navíc jde o místo vyhlášené turistické oblasti, které nikdy nespí, budete se bavit celou noc a den pak prožijete na dokonalé pláži. Luxus se zde střídá s luxusem, a i když cena za pobyt není nejlevnější, pak toto letovisko žádá návštěvu.

Bangkok

Nebylo by to Thajsko bez svého hlavního města, Bangkoku, vyhlášené nejen pro množství tamějších památek, ale skvělou zábavou. Bangkok přímo vyžaduje neokázalou zábavu, pro obrovské množství turistických atrakcí, ale i pro skvělou historickou hodnotu města. V Bangkoku se je pořád na co dívat.

Přečtěte si:  Víme, co vám může nabídnout dovolená v Chorvatsku

Pattaya

Siamský záliv omývá břehy thajského letoviska Pattaya, známé pro svoji živost. Sice to není žádná významná přímořská destinace, za to atrakcí pro turisty tu není možné spočítat, pro jejich okázalé množství. Rozhodně stojí za návštěvu, obzvlášť pro ty návštěvníky, kteří se chtějí za každou cenu bavit. Vyhlášený kabaret Alcazar k tomu pobízí.

Phi Phi

Pro milovníky romantiky je jasným cílem letovisko Phi Phi, téměř zapomenutý ostrov, kde se i čas zastaví. Jde o hotový ráj na zemi, kde jsou návštěvníci hýčkáni nejen dobrotou domorodců, ale i malebnou přírodou. Oblast nádherných přírodních úkazů zaujala i tvůrce filmů a natáčel se zde například romantický film Pláž. Jde o luxusní oblast, pro líbánky perfektním místem.

Koh Tao

Patříte-li k milovníkům potápění a romantiky zároveň, bude vaším cílem v Thajském království ostrov Koh Tao, jež je přezdíván „želvím ostrovem“, a nachází se na jihu země. Nesčetné množství romantických zálivů, krásných přírodních úkazů a perfektní podmínky právě pro potápění v moři. Ostrov je populárním nejen pro milovníky šnorchlu, ale i žel, které na pobřeží kladou vajíčka, odtud také přezdívka. K vidění je v moři množství delfínů a rejnoků, se kterými je tam možno si zaplavat.

Hua Hin

Nejstarším letoviskem Thajska je plážové středisko Hua Hin, asi dva stě kilometrů jižně od hlavního města, které je známé také pro své lázně a perfektní hýčkání nejen turistů, ale i domácích obyvatelů. Z úkazů které je zde nutno vidět, je nutno jmenovat vodopád Pa La U, nebo pak národní parky Khao Sam Roi Yot, či Kaeng Krachan, z architektonického hlediska je pak k nepřehlédnutí palác prince Chulachakrabongse Klai Klagwon, nebo pak buddhistické chrámy v Petchaburi.

Ocean Sea Boat Asia Fishing - DangerDani / Pixabay
DangerDani / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *