Pastry Baked Sweets Dessert Food  - yousafbhutta / Pixabay
Jídlo a nápoje

Máme rádi pečení

Pokud vám neslouží trouba jen k sušení mokrých bot nebo ohřívání mražené pizzy, více či méně často přicházíte do kontaktu s kouzelným světem pečení. A nemluvíme rozhodně jen o klasické bábovce nebo bublanině! Pečení zahrnuje svět všech potravin a možností pečení je opravdu spousta.

Od delikátních gratinů přes zapékaná masa po nadýchaná suflé plná lesních jahod, pečení je zkrátka svět sám pro sebe a pokud mu jednou propadnete, nebudete se z něj chtít vracet. A protože je pečení i naší vášní, sepsali jsme pro vás několik článků o základních potřebách, bez kterých se při pečení neobejdete.

Tiramisu Pastry Baked Sweets  - yousafbhutta / Pixabay
yousafbhutta / Pixabay

Pečící formy

Bez jakýchkoliv debat, pečící formy jsou naprostým základem, který prostě pro pečení musíte mít. Nenajdete mezi nimi jen klasické plechy na pečení i plechy na pizzu, ale také formy na dorty i bábovky a formičky na muffiny. Pečící formy jsou základní a univerzální pomůckou, kterou využijete při mnoha typech potravin. Speciální tvarované formy jsou pak skvělé pro speciální příležitosti nebo oslavy.

Přečtěte si:  Italské víno - klenot mezi víny, který si opravdu zamilujete

Zapékací mísy a pekáče

Sestry pečících forem, zapékací mísy a pekáče, patří mezi druhou nezbytnost při pečení. Hodí se nejen pro zapékání těstovin, zeleniny i masa, ale i pro pečení drůbeže, kotlet a větších kusů masa v celku. Pekáče využijete rovněž i pro ohřev potravin.

Ze základů to je vše. Ačkoliv jistě najdete užitek i pro silikonové formy na pečení a nejrůznější doplňky od kuchyňské váhy po cukrářská zdobítka, samý základ pečení tvoří jen pekáče a formy.

I když jsou dnes formy i zapékací mísy k dostání v mnoha variantách, základ se nemění – vždy jde jen o odolnou nádobu, která rovnoměrně vede teplo. A pokud se v pečení opravdu vyžíváte, dokážete i s jednoduchým náčiním divy.

Pastry Baked Sweets Dessert Food - yousafbhutta / Pixabay
yousafbhutta / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *