Bydlení a domácnost

S kvalitní pračkou můžete ušetřit nejen čas, ale i peníze. Jak na výběr pračky na míru vaší domácnosti?

V současnosti téměř již každá domácnost disponuje pračkou, která se postupem času stala součástí běžného vybavení. Každopádně si je však nutné uvědomit, že není pračka jako pračka a mezi jednotlivými zařízeními panují často i velké rozdíly. Pokud se vám podaří pračku vybrat správně, můžete navíc počítat i s tím, že si ušetříte práci i čas.

Kvalitní pračka by měla být funkční a zároveň efektivní

Jestliže si zařizujete domácnost, nebo vyměňujete staré spotřebiče za nové, určitě vás bude čekat i koupě nové pračky. Ta se v průběhu času stala neodmyslitelnou součástí každé domácnosti a život bez ní si nedokáže představit téměř nikdo. Dávno už však neplatí, že by výrobci nabízeli stejné modely praček, které by se od sebe nějak výrazně nelišily.

Naopak už můžeme narazit na celou řadu zařízení, jejichž parametry jsou často zcela odlišné, a tím pádem se liší i jejich funkce či efektivnost. S novějšími modely tedy už můžete prát, i když se zrovna nenacházíte doma – většinu praček je totiž možné ovládat prostřednictvím jednoduché aplikace. Pokud si navíc trochu připlatíte, můžete počítat s celou řadou funkcí, včetně automatického vážení prádla či hned několika módů praní.

Přečtěte si:  Jak proměnit váš domov v oázu pohody

Nebojte se investovat do opravdu výkonné sušičky

Jestliže si chcete ušetřit více času a práce, je dobré investovat i do výkonné sušičky, s níž rychle, a především jednoduše usušíte i větší objemy prádla. Pro šetření místa jsou vhodnější pračky se sušičkou, díky čemuž si doma vystačíte pouze s jedním spotřebičem.

Pozor si však dejte na samotnou spotřebu pračky či sušičky – toto zařízení se totiž bohužel neřadí mezi nízkoenergetické spotřebiče a může být zejména pro menší domácnosti až příliš náročné. Podobně jako u pračky je nutné i zde věnovat pozornost maximální váze prádla k sušení či možnostem ovládání.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *