Free Fall Diving Sky Clouds Divers  - 12019 / Pixabay
Bazény a sauny

Létání už není výsadou ptáků

Kde jsou ty doby, kdy bylo létání výsadou ptáků? Dnes aby se opeřenci o volný vzdušný prostor málem prali s člověkem. Tady posádka v balonu, tu plachtí rogalista, tam se k zemi vznáší padák? Nahoře se prostě dá užít zábava a vzrušení, které se jinde těžko hledá.

Volný pád

To, co člověk zažívá při volném pádu, se prý nedá popsat, to se musí zažít! Pokud si sami netroufáte, objednejte si tandemový seskok s instruktorem. Po několikaminutové instruktáži nastoupíte do letounu a tím už spouštíte možná nejakčnější film vašeho života. Vystoupáte až do čtyřkilometrové výšky, vtom se otevírají dveře, vy překonáváte odpor vzduchu i vlastního strachu a skáčete do neznáma. Osm minut ve vzduchu a máte vzpomínky na celý život.

Letět jako pták?

Rozběhnout se a letět! Jen pár slov stačí k vylíčení nejsilnějšího zážitku z paraglidingu. Svěřte se do péče zkušeného pilota a budete se nad krajinou vznášet tiše jako velký pták. Trochu hlučnější verzi tohoto sportu nabízí motorový paragliding, který vás naučí ovládat ve speciálních kurzech. Let s instruktorem stojí necelou tisícikorunu.

Elegantní plavba vzduchem

Na barevné balony plující klidně nad krajinou je vždycky krásný pohled. Možná byste ale konečně chtěli vyzkoušet, jaké to je, když se z výšky díváte na ty ostatní. Na vzdušnou cestu nebudete potřebovat žádný speciální trénink, oblečení, a pokud se s firmou dohodnete na místě odletu, ani dlouhé transfery. Kvůli bezpečnosti létají balony jen ráno a večer.

Přečtěte si:  Stěhujte svůj nábytek jedině s profesionály

Vyhlídkové lety

Velkorysé přelety nad krajinou nechybí v žádném pořádném filmu. Proč si neudělat vlastní snímky a neproletět se nad místy vám drahými? Vybrat si můžete let v kluzáku, motorovém letadle nebo i ve vrtulníku. Pokud jste už létání propadli, přihlaste se rovnou do výcvikových kurzů pro začátečníky nebo pokročilé. Vyhlídkový let v letadle pro 3 cestující pořídíte už od 4000 Kč za jednu letovou hodinu.

Tak trochu jiné létání

Něco pro milovníky vody a vzduchu v sobě spojuje kiteboarding. Odvážlivec na speciálním prkně rychle letí nad vodní hladinou, poháněný větrem, který se opírá do speciálního draka. Ideální pro tento sport jsou přirozeně větší vodní nádrže, jako je třeba Lipno nebo Nové Mlýny. Ani v zimě nemusí kiteboardisté zahálet: jen si místo prkna vezmou lyže nebo snowboard.

Paragliding Adventure Outdoors - omidquester / Pixabay
omidquester / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *