Bydlení a domácnost

Jaké je složení vody a které z těchto látek škodí?

Chemické složení vody je každému asi jasné. Jejím základem je kyslík a vodík. Dlužno podotknout, že ale chemicky úplně čistá voda neexistuje, ani v přírodě. Vždy jsou v ní obsaženy příměsi, které absorbuje cestou na náš stůl.

Co všechno lze najít ve vodě?

Anorganické sloučeniny rozpuštěné ve vodě pocházejí z hornin a půdy, kterými voda protékala. V závislosti na terénu může obsahovat různá množství sodíku, draslíku, vápníku, hořčíku, železa, manganu, mědi, zinku, chloridů, fluoridů, síranů a dokonce i dusičnanů, dusitanů nebo fosforečnanů. Organické složky rozpuštěné ve vodě pocházejí z rozkládající se rostlinné a živočišné hmoty. Patří mezi ně oxid uhličitý, amoniak, oxidy dusíku a sloučeniny síry. Ve stopovém množství mohou být přítomny také organické látky, jako jsou fenoly a benzen. Je třeba poznamenat, že ne všechny tyto látky jsou škodlivé pro lidské zdraví. Naopak – některé z nich (např. vápník) jsou dokonce nezbytné pro náš organismus.

Jaký je vliv těchto látek na lidské zdraví?

Anorganické složky vody, s výjimkou sloučenin dusíku a fosforu, nejsou považovány za škodlivé pro lidské zdraví. Některé z nich (např. vápník, hořčík) jsou dokonce nezbytné pro správné fungování našeho organismu. Organické látky přítomné ve vodě mohou představovat zdravotní riziko v závislosti na jejich koncentraci. V důsledku oprav vodovodní sítě, mohou do vody pronikat další látky, které mají negativní vliv na naše zdraví. Jak se k celé situaci postavit, pokud chcete konzumovat kohoutkovou vodu nebo ji dokonce dávat malým dětem?

Přečtěte si:  Význam a využití střešních světlíků v moderní architektuře

Řešením jsou filtrační konvice

Filtr ve filtrační konvici se dokáže postarat o všechny nežádoucí látky, které jsou ve vodě obsažené, a které mohou mít negativní vliv na naše zdraví. Pokud se obáváte toho, co se nachází ve vaší vodě z kohoutku, vyplatí se použít filtrační konvici. Budete tak mít jistotu, že vy i vaše rodina pijete čistou a zdravou vodu. Jaké otázky si položit, až budete přemýšlet nad tím, jak vybrat filtrační konvici? Především jaký bude její objem a jestli bude potřeba její velikost přizpůsobit možnosti vložení do přihrádky v lednici. Důležité je také promyslet si, jakým způsobem budete chtít měnit filtr. Existují totiž filtrační konvice, které vás na nutnost výměnu filtru samy upozorní. Nebudete na ni tak muset myslet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *